המדריך הרשמי לעבודה בחו"ל לישראלים

המאמר באדיבות http://www.amador.co.il/ עבודה בחו"ל

זה כבר הפך למראה נפוץ למדי בשדה התעופה כאשר ישראלים רבים עוזבים את המדינה לטובת עבודה בחו"ל כדי לראות קצת מקומות אחרים וגם להרוויח כסף. המעבר לחו"ל מעלה לא מעט שאלות בנוגע לעבודה.

בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את המדריך.

 

עבודה בחו"ל – מהו האזור המבוקש ביותר

במידה והנכם נוסעים למטרת עבודה בחו"ל ומחפשים אחר האזור המבוקש ביותר, הרי אחד האזורים הפופולריים ביותר זה ארצות הברית. בנוסף, ניתן לראות ישראלים רבים נוסעים לאוסטרליה וגם ללונדון.

סוגי העבודות

בלונדון או בניו יורק תיתקלו בעבודות שונות. כעת נביא בפניכם את סוגי העבודות השונות:

  • עבודה מקצועית: עבודה המיועדת לאנשים שרכשו מקצוע כמו רפואה או עריכת דין ויכולים לעבור כמה מבחנים על מנת לעבוד במדינה. במידה ונמצאה חברה המוכנה להעסיק אתכם, הרי החברה תסייע במתן אישורי עבודה.
  • עבודה זמנית: משרה זמנית מתאימה לאנשים המעוניינים להרוויח סכומי כסף רבים בזמן קצר. עבור אותה עבודה לא נדרשים לימודים באוניברסיטה אלא רכישת מיומנויות שונות. במקומות שונים בארצות הברית ובאירופה ניתן למצוא עבודות זמניות בתחומים כמו מכירה או הובלות.

מה חשוב לבחון טרם הנסיעה

בטרם הנסיעה ישנם כמה דברים שעליכם לבחון. אחרי הכל אתם נוסעים לעבוד במקום שאינכם מכירים ולכן יש להביא בחשבון מספר דברים.

  • השוואה בין המשרות: בטרם הנסיעה חשוב מאד לבצע השוואה בין המשרות השונות ולא למהר לבחור את המשרה הראשונה שמציעים לכם. חשוב לבחון היטב כל חברה וחברה על מנת לבחור בחברה הטובה ביותר. אחת השיטות המומלצות היא לערוך טבלה הכוללת יתרונות וחסרונות מה שיסייע לכם לבחור את המקום הטוב ביותר.
  • הוצאות לעומת הכנסות: דבר נוסף יש לחשב את ההוצאות לעומת ההכנסות.
  • חיפוש דירה: יש לבדוק האם החברה בה תעבדו תסייע לכם בכל הקשור להשכרה של דירה. כמו כן עליכם לוודא פרטים בנוגע לתחבורה הציבורית.
  • עלות כרטיס הטיסה: רגע לפני שאתם עולים על המטוס בדקו האם החברה שתעסיק אתכם יכולה להשתתף בהוצאות הטיסה.
  • שכר: חשוב מאד לברר את סוגיית השכר על מנת שתהיה לכם אפשרות לתכנן את העתיד שלכם.

 

 הכירו אנשים

עד שתדעו בדיוק מה קורה בסביבה שלכם חשוב מאד להכיר קצת אנשים כך תהיה לכם האפשרות ליצור לעצמכם הזדמנויות רבות. אחרי הכל, אף פעם אי אפשר לדעת איזה דלת תיפתח עבורכם. בשעה טובה מצאתם עבודה? כעת השקיעו מאמץ ביצירת סביבה נעימה. יצירת סביבת עבודה נעימה היא המפתח להצלחה שלכם במקום העבודה.

 

עשו ביטוח רפואי

בעת מעבר לצורך עבודה חשוב מאד לדאוג לכיסוי רפואי. בעת השהייה בחו"ל, חשוב מאד לדאוג לביטוח רפואי המכסה על דברים גדולים כמו אשפוז וגם הוצאות עבור ניתוח. אם נדמה לכם כי לכם זה לא יקרה, אז לא כדאי לקחת את הסיכון.