ויזה לארה"ב  – המדריך המלא לתייר הישראלי

 

המאמר בחסות http://www.ezvisa.co.il/ מתמחים בהוצאת ויזה לארה"ב

קבלת ויזה לארצות הברית נחשבת לאחד החלומות של רבים. בטרם תגשימו את החלום יש לעבור כמה שלבים בדרך לקבלת ויזה לארה"ב. בכתבה שלפניכם נביא פירוט של השלבים.

 

ויזה לארה"ב – השלב הראשון

ראשית כל, כדאי לדעת כי הליך הוצאת ויזה לארה"ב עשוי לקחת לכם זמן מה- יש למלא את הטפסים הדרושים, לצלם את תעוזת הזהות ולקבוע מועד לראיון בשגרירות ארצות הברית. בנוסף לכל, יש להביא בחשבון את התקופות העמוסות ביותר בשגרירות- מדובר על חג הפסח, חודש ספטמבר וכן חופשת הקיץ אז ניתן לראות תור גדול בכניסה לשגרירות. לכן ההמלצה היא להגיע בתקופות רגועות יותר.

כפי שצוין בתחילה, הליך קבלת הויזה מתחיל בבואכם למלא את טופס הבקשה הקרוי 160-DS. מדובר בטופס אלקטרוני המופיע באתר האינטרנט של השגרירות בו אתם נדרשים למלא מספר פרטים כגון מטרת הביקור שלכם בארצות הברית פרטים אישיים וכן תחום עיסוק. שימו לב כי יש חשיבות רבה למלא את הטופס בשפה האנגלית.

דבר נוסף, בטרם מילוי השאלון יש לבחור את השגרירות המתאימה לכם- האם מדובר בשגרירות ירושלים או שמא השגרירות בתל אביב. לכל טופס אלקטרוני קיים קוד זיהוי אשר יש להעתיקו, זאת במידה אם תרצו להפסיק למלא את הטופס ולהמשיך בשלב מאוחר יותר.

 

מה כולל השלב השני

השלב השני של קבלת ויזה לארה"ב כולל את תשלום האגרה. לצורך התשלום יש להיכנס לאתר של השגרירות ולבחור את השגרירות המתאימה בהתאם למקום מגוריכם. לאחר מילוי הפרטים האישיים, ניתן להמשיך לשלב תשלום האגרה כאשר נכון לחודש פברואר 2016 האגרה עומדת על 160 דולר.

 

השלב השלישי- שלב הראיון

על מנת לקבל ויזה לארה"ב יש להגיע לשלב השלישי והאחרון- שלב הראיון. לקראת הראיון בשגרירות יש חשיבות רבה להגיע מוכנים עם הטפסים הבאים:

  • אישור על מילוי טופס הבקשה.
  • מכתב זימון לראיון בשגרירות.
  • דרכון ישן + דרכון נוכחי.
  • קבלה עבור תשלום האגרה.
  • תמונה צבעונית בגודל 5*5.
  • אישור ממקום העבודה.
  • אישור קבלה ללימודים ( במידה ואתם סטודנטים).

 

אילו שלבים קיימים בראיון

בבואכם לראיון בשגרירות תצטרכו להציג את טופס הבקשה הדרכון וכן התמונה שלכם. כמו כן נציגי השגרירות יוודאו כי שילמתם בזמן את האגרה. בשלב הבא תדרשו למסור טביעות אצבעות. לאחר מכן ניתן להמשיך לשלב הראיון.

הראיון מתקיים מול נציג השגרירות האמריקאית כאשר רוב הנציגים הם דוברי השפה האנגלית. הראיון נערך במשך כמה דקות בלבד ובמהלכו תשאלו שאלות אודות מטרת הביקור שלכם בארצות הברית.

 

 מומלץ להיעזר בסבלנות

בכל הקשור לקבלת ויזה לארה"ב, מילת המפתח היא סבלנות. רצוי מאד להגיע להקדים ולהגיע לשגרירות כמה שיותר מוקדם. שימו לב כי בכניסה לשגרירות חל איסור על הכנסת תיקים או כל ציוד אלקטרוני. במידה ויש לכם ציוד אלקטרוני ניתן להפקידו במלונות הסמוכים לשגרירות.

 

בהצלחה !