ארצות הברית היא לא מקום פופולרי למטיילים בתקציב נמוך לטווח ארוך. רוב האנשים מגיעים לחופשה קצרה ולביקור בעיר אחת או שתיים. אחרי הכל, זו מדינה גדולה בלי תחבורת קרוס קאנטרי (חוצה מדינות) טובה. מה שכן, ארצות הברית היא מדינה שדורשת יותר זמן. יש הרבה פארקים לאומיים, גיאוגרפיה מגוונת, תרבות, מוסיקה, ואוכל מקומי נהדר. הערים עצמן הן נפלאות, אבל אמריקה באמת נחשפת באיזורים הכפריים יותר.
קנדה היא מדינה מלאה באנשים ידידותיים להפליא, ערים קלאסיות, ונוף מגוון ויפה. מהקרח ביוקון, לחופים בחוף המזרחי, להרים של קלגרי, ויערות הגשם הממוזגים של ונקובר, קנדה היא מדינה שלעתים קרובות פוסחים עליה כשיוצאים לטיולים בעולם ולכן היא לא מקבלת את תשומת הלב הראויה לה. זו מדינה מאוד יפה עם הרבה מה להציע.

מזג אוויר

בגלל שארה"ב משתרעת על פני אלפי קילומטרים, תמיד אפשר למצוא תקופה טובה לטייל בה. אם אתם לא אוהבים את מזג האוויר בחלק אחד של המדינה, אפשר פשוט ללכת למקום אחר. כמעט כל אקלים שידוע לאדם, קיים כאן, כל אחד עם מוזרויות מקומיות משלו.
אם אתם רוצים מזג אוויר חם, טיילו בסוף האביב ועד תחילת הסתיו בקליפורניה, באיזור נהר קולורדו והגרנד קניון. כמובן גם אריזונה, נבאדה וניו מקסיקו יעשו את העבודה.
אם אתם מעדיפים מזג אוויר קר, טיילו במדינות הצפוניות במיוחד בדצמבר עד מרץ, כך שתתפוס אתכם סופת שלג מדי פעם. תוכלו לטייל באלסקה, או דרומה יותר בשיקגו, מינסוטה ודטרויט.
בקנדה, תנאי מזג אוויר בחורף יכולים במהירות להפוך למסוכנים וסערות חורף קשות מקפחות את חייהם של מעל 100 אנשי מדי שנה. לפני הגעתך לעיר מסויימת, חפש את תנאי מזג האוויר באינטרנט. בערים כמו וונקובר וקלגרי ייתכן חורף חם יחסית וסביר שאם תטיילו בסביבה עירונית, לא תקפאו מאוד מקור.

תחבורה

גודלה של ארה"ב מקשה את הנסיעה לאורכה ולרוחבה ולכן הדרך הקלה ביותר לטייל היא ברכב וכך גם להיחשף למרחבים הגדולים בכבישים הפתוחים. ה-Road trip האמריקאי הוא מסורת שנערכת זמן רב ונותנת את הגמישות כדי לראות את כל מה שנמצא שם בחוץ.
באיזור החוף, יש רשת רכבות ואוטובוס נרחבת וזולה מאוד, כאשר נסיעה באוטובוס עולה פחות מדולר. טיסה היא האפשרות המהירה ביותר, אבל יכולה להיות מאוד יקרה. לטיסות זולות, תשקלו את חברת JetBlue ו- Southwest.

קנדה היא מדינה גדולה וקשה להגיע ממקום למקום בלי מכונית. בתוך גבולות העיר, אפשר לנוע בתחבורה ציבורית. עם זאת, מעבר בין המחוזות ידרוש מכונית או נסיעה באוטובוס. אפשר גם לטוס אבל מאחר ויש רק שתי חברות תעופה גדולות (WestJet ואייר קנדה) המחירים לעתים קרובות גבוהים מאוד. יש שירות רכבת (VIA Rail) שיוצא מחוף לחוף ומלווה בנוף מדהים, אם כי לא זול.
בגלל מספר רב של דיווח על מקרי גניבה, כדאי לעמוד על המשמר ולהשגיח על החפצים שלכם.

541תמונה: Car rental NYC

לינה

בארה"ב אין אכסניות רבות. מחוץ לערים גדולות, אפשר למצוא רק בתי מלון זולים ומוטלים. אכסניות יעלו בין 15-30 דולר ללילה לחדר במעונות. מוטלים ומלונות זולים יתחילו במחיר של 35 דולר ללילה. מלונות בערים מתחילים מ- 60 דולר ללילה. ארה"ב גדולה מאוד והמחירים בה נעים על טווח רחב, תלוי מהו האזור שאתה נמצא בו.
בקנדה המחירים יכולים להשתנות באופן ניכר, תלוי באיזו עיר אתם לנים. בממוצע, תשלמו בערך 22-28 דולר (אמריקאי) לחדר במעונות באכסניה, ואילו במלון סביר התשלום עומד סביב 60 דולר ללילה.

אוכל

אוכל בארה"ב הוא מוצר זול מאוד. בין אם ברשתות מזון מהיר או מעדניות זולות, אפשר לאכול ממש בזול. ארוחה ברשת מזון מהיר תעלה 6 דולר (אלא אם תרצו משהו מתפריט הדולר), ארוחה במסעדות כמו Applebee תעלה בסביבות 10-15 דולר לבן אדם. בחנויות סנדוויצ'ים בערך 5 דולר וישיבה במסעדות טובות יכולה להתחיל בערך מ- 15 דולר.
אוכל בקנדה יכול להיות זול כל עוד תבשלו לעצמכם או תאכלו בפאבים. ארוחה במסעדה תעלה בסביבות 20-25 דולר (אמריקאי), בחנויות סנדוויצ'ים זולות ורשתות מזון מהיר ארוחה תעלה בערך 8 דולר. אם אתם הולכים לבשל אוכל משלכם, תצפו לשלם בין 50 ל- 75 דולר בשבוע.

תשר (טיפ)

המון מבקרים בקנדה ארה"ב מרגישים לחץ לתת טיפ גם כשהם לא מרגישים שזה הוגן או סביר לעשות כן. לא ניתן לכפות על לקוחות להשאיר טיפ על פי חוק, אבל הם כן נדרשים על פי חוק לשלם את כל החיובים המסומנים בבירור לפני השירות, ואלה עשויים לכלול מענקי חובה (טיפים). מסעדות שמחייבות תשלום נוסף כמענק חובה הן בדרך כלל מסעדות עם מספר גדול של לקוחות זרים שלא מכירים את נוהל הטיפים במקום, לעתים קרובות במרכזי תיירות כמו העיר ניו יורק. מענקי חובה מחויבים גם על ידי מסעדות רבות שנותנות שירות לקבוצות אנשים גדולות.
נהוג להשאיר טיפ של כ-15 אחוז מהחשבון. במלונות, כדאי להשאיר טיפ לסבל, לבחור שמחנה את הרכב ולחדרנית. עבור נותני שירות כמו מעצבי שיער, קוסמטיקאיות ונהגי מוניות נהוג להשאיר מינימום 10 אחוז טיפ. בשאר המקומות שאינם מחוייבים בטיפ, הלקוח יפעיל שיקול דעת.