היתרונות של ביטוח הנסיעות פספורטקארד

תחום ביטוח הנסיעות הוא בין הענפי הביטוח שבפירוש אינם קופאים על השמרים. אך בין כל החידושים, הטרנדים והמגמות, ישנו שינוי אחד שהצליח לבלוט מעל פני השטח בשנים האחרונות והכוונה היא כמובן לפספורטקארד (PassportCard™) המהפכני. מדובר בכרטיס מגנטי הנראה בדיוק כמו כרטיס אשראי, שבא לעולם ביוזמה משותפת של חברת DAVIDSHIELD והפניקס חברה לביטוח. הכרטיס החכם מאפשר למחזיקים בו לשלם עבור השירות הרפואי שקיבלו בחו"ל, מבלי להוציא שקל, דולר או אירו אחד, מבלי למלא טופס תביעה ומבלי שיצטרכו להמתין לקבלת החזרים כספיים מחברת הביטוח שלהם.

כדי להמחיש את פריצת הדרך שבה מדובר, נביא את סיפורו של גדי ורדי (שם בדוי) מחיפה, שחזר לארץ אחרי שהות ממושכת בגרמניה, שם בילה, למרבה הצער, (גם) בבית חולים מקומי.

פספורטקארד לביטוח נסיעות בחו"ל: סיפורו של גדי

"בדרך כלל אני בחור בריא, מחושב וזהיר, אבל למרבה ההפתעה והצער, יצא לי לסבול מבעיה רפואית בשתי הפעמים היחידות שבהן ביקרתי בברלין. בפעם הראשונה טסתי לברלין לרגל חתונה של חבר טוב שעזב את הארץ, ובעקבות שנייה של חוסר תשומת לב שברתי את יד ימין ונאלצתי להתאשפז בבית חולים בעיר למשך ארבעה ימים.

בפעם השנייה שטסתי לברלין, התכוונתי בעצם לפצות את עצמי על הסבל שנגרם לי בפעם הראשונה שטסתי לשם. העניין הוא שבמקום ליהנות כמו שצריך, גם הפעם ביליתי קרוב לשבוע בבית חולים דובר גרמנית, רק עם רגל שבורה וחבלת ראש. אז מה הקשר בין כל זה לבין הפספורטקארד?

ובכן, ההבדל המשמעותי בין שני המקרים הוא שבטיסה הראשונה הפספורטקארד לא היה קיים ולכן הייתי צריך לשלם על האשפוז והטיפול שקיבלתי מכיסי, קרוב לעשרת אלפים אירו. בנוסף הייתי צריך לשלם הרבה מאוד כסף כשחזרתי לארץ כהשתתפות עצמית וקצרה היריעה מלתאר את קורותיי בסבך הבירוקרטי האינסופי שאולצתי לעבור כדי לזכות בהחזרים כספיים."

"עם פספורטקארד, מדובר בעולם שונה לחלוטין"

"להתאשפז בחו"ל זה לא תענוג כל כך גדול, אך זה הרבה יותר מתסכל להתאשפז בחו"ל, לשלם על האשפוז עם הכסף שאמור היה לשמש אתכם לבילויים וקניות ולדעת שאחרי החזרה לארץ, לא רק שלא יוחזר לכם כל הכסף, אלא שתצטרכו לעבור שבעה מדורי גיהינום עד שתקבלו את מה שמגיע לכם בחזרה.

עם פספורטקארד לעומת זאת מדובר בסיפור שונה לגמרי ולשמחתי הפעם דאגתי מבעוד מועד להצטייד בכרטיס ביטוח הנסיעות החכם, שעשה לי את החיים הרבה יותר קלים. אז נכון, הוא אמנם לא מנע את הנפילה מהאופניים במהירות של קרוב ל-60 קמ"ש, אבל במקום לשלם מכיסי עבור ההוצאות הרפואיות, כל מה שהייתי צריך לעשות זה לשלוף את הכרטיס מהארנק ולכל השאר כבר דאגה חברת הביטוח שלי.

לא זו בלבד שלא הייתי צריך לשלם השתתפות עצמית עבור השירות הרפואי שקיבלתי, אלא שגם לא הייתי צריך להמתין לקבל את הכסף שלי בחזרה, פשוט משום שלא הוצאתי כסף. כמה פשוט – ככה גאוני! ואם זה לא מספיק, אשתף אתכם גם בכך שלמחזיקי כרטיס פספורטקארד עומדת האפשרות ליצור קשר עם מוקד רפואי הזמין 24 שעות ביממה, המיועד לסייע להם לקבל את השירות הרפואי בכל מדינה שהיא. לי הכרטיס הזה חסך הרבה מאוד כסף, כאבי ראש ואנרגיה ואני יכול רק לקוות שאיש לא יצטרך להשתמש בו, אך ליתר ביטחון, אמליץ לכם שלא לעזוב את הארץ בלי פספורטקארד בארנק."